Odznaky, ktoré sú pôvodom z USA, kde sú neoddeliteľnou súčasťou koloritu života, už objavila aj Európa. A ich popularita, sa vzhľadom k priaznivému pomeru cena/kvalita stále zvyšuje.

Výhod oproti klasickým odznakom je naozaj veľa, či už je to možnosť malých sérií pri zachovaní priaznivej ceny, blesková výroba nízkych nákladov, možnosť personalizácie, výborná kvalita vyhotovenia, vynikajúca kvalita vyhotovenia a potlače - motív je vytlačený na papier chránený plastovou fóliou, samotný odznak je vyrobený z ľahkého kovu).

Výrobou odznakov sa zaoberáme už od roku 1999. Odvtedy sme vychytali všetky malé chybičky a maximálne urýchlili a zefektívnili proces výroby malých aj väčších nákladov. Na sklade máme polotovary v primeraných množstvach, výrobné lehoty len zriedka prekračujú 1 týždeň. Ak potrebujete motív aj navrhnúť a graficky spracovať, naše grafické štúdio je vám plne k dispozícii.

Značky: odznak,vyroba,vyroba odznakov, vyroba-odznakov, odznakyvyroba
Popis

Odznaky vyrábame v 3 najbežnejších veľkostiach 25, 37 a 56 mm

vyroba odznakov 25mm

Na začiatku 80-tych rokov, keď hviezdy populárnej hudby určovali čo je in a čo out, boli 25mm odznaky módnym doplnkom číslo 1. Potom na chvíľku upadli do zabudnutia, aby sa na začiatku nového milénia opäť vítazne vrátili na scénu.


Vzhľadom k veľkosti sú určené skôr ako imidžové propagačné predmety hudobných kapiel, firiem a pod. Môžete ich použiť namiesto vstupenky/návratky na označenie účastníkov koncertu, festivalu, zrazu motorkárov...

Bez spodnej ihly, tvarovo pripomínajúc mince, majú vynikajúce uplatnenie pri rôznych podujatiach ako žetóny alebo poukážky na jedlo, nápoj alebo darček. Perfektne sa hodia aj na vaše bonusové alebo vernostné akcie. No povedzte, nebude mať váš zákazník lepší pocit, keď namiesto kúsku papiera alebo malej samolepky dostane niečo čo pripomína skutočnú mincu? Ktorou môže u vás zaplatiť? A navyše, vzhľadom ku kvalite spracovania, je "recyklovateľná" takže ju môžete znova vrátiť do obehu vašej akcie.

vyroba odznakov 37mmVeľkosť 37 mm je tak akurát.

Ani nie príliš malá, ani príliš veľká.


Motív je pekne viditeľný, zaoblenie odznaku mu dodáva plastičnosť a kvalitný
spínací špendlík zabezpečí, že odznak len tak ľahko nestratíte.

vyroba odznakov 56mm

Najobľúbenejšia veľkosť odznakov. Až 80% všetkých odznakov, ktoré vyrábame majú veľkosť 56mm. Dôvodom je možno to, že na ploche takmer 25 cm2 je vaše posolstvo jasne čitateľné, dokonca aj na fotografiách alebo pri televíznych interview.


S pomocou odznakov môtže byť váš personál jasne označený, pri rozhovore so zákazníkom ho nevtieravo upozorní na akciu. Takisto sa dajú použiť ako menovky na stretnutiach alebo iných príležitostiach.

Priprava

Kvalita vyhotovenia odznaku závisí najmä od správnej prípravy podkladov.

Kvalita vyhotovenia odznaku závisí najmä od správnej prípravy podkladov.


Začiatok je pri samotnom návrhu motívu. Príliš zložitý alebo nevýrazný motív môžu zákazníci prehliadnuť. Pri nákladoch do 500 až 2000 ks (podľa veľkosti) sa bežne používa digitálna tlač, ktorá má tiež svoje obmedzenia.


Grafický motív sa vytlačí na papier, ktorý sa potiahne plastom a pri výrobe zahne medzi oba diely odznaku. Vzhľadom k tomu, že časť papiera je vidno aj zboku, motív sa musí vytlačiť na plochu, ktorá je väčšia ako rozmer hotového odznaku. 
Hlavný motív však musí byť o niečo málo menší než aktuálna veľkosť odznaku.

 • Rozmer odznaku (A)
 • 25 mm
 • 37 mm
 • 56 mm
 • Doporučená veľkosť motívu (B)
 • 23 mm
 • 32 mm
 • 50 mm
 • Veľkosť potlačenej plochy (C)
 • 35 mm
 • 47 mm
 • 67 mm

Podklady je možné dodať vo všetkých bežných formátoch buď ako krivky (*.eps, *.ai, *.cdr...) alebo rastrové obrázky (tiff, eps) prípadne PDF. Rastrové
obrázky treba pripraviť vo veľkosti 1:1 pri rozlíšení 300 DPI.

 

Kalkulacia

V prípade záujmu, vyplňte nezáväzný formulár a my vám v krátkom čase vypracujeme cenovú ponuku.

Pred odoslaním kontaktného formuláru sa informujte o ochrane osobných údajov na našej stránke.

nahranie obrázka

[zavrieť]

výber clipartu

[zavrieť]